CO NIECO O KRIOKOMORZE

Kriokomora umożliwia przeprowadzenie krioterapii ogólnoustrojowej, która wyziębiając cały organizm, łagodzi ból i objawy zapalenia, usprawnia pracę mięśni, zwiększa łatwość wykonywania ruchów i poprawia ogólne samopoczucie.

Fizjologiczne reakcje obronne organizmu powstające w odpowiedzi na działanie zewnętrznego stresora w postaci zimna są czynnikiem szeroko wykorzystywanym w medycynie, fizjoterapii, sporcie i odnowie biologicznej. Zabiegom w kriokomorze mogą się poddać wszyscy po wyeliminowaniu wszelkich przeciwwskazań, uzyskaniu kwalifikacji lekarskiej oraz po pomiarze ciśnienia tętniczego krwi i częstości akcji serca. Kriokomora pozwala na działanie niskich temperatur na całe ciało.

Kriokomora to duża, zamknięta, sterowana komputerowo kabina wykorzystująca do schładzania powietrza ciekły azot, który obniża temperaturę do wartości -160°C. Zabieg w komorze kriogenicznej trwa około 2–3 minut. Podczas sesji nie dochodzi do obniżenia temperatury wewnątrz ciała, a ma miejsce wyłącznie spadek temperatury skóry. W naszej kriokomorze jednocześnie przebywać może do 5 osób. W trakcie sesji uczestnicy powinni poruszać się wolno w koło i utrzymywać stały kontakt wzrokowy z lekarzem.